2 Февруари, 2026

Засилено е полицейското присъствие в квартал Факултета

Засилено е полицейското присъствие в квартал Факултета

Засилено е полицейското присъствие в столичния кв. Факултета. Това съобщи директорът на СДВР комисар Младен Маринов във връзка със снощното блокиране на ул. „Суходолска” от жителите на квартала, съобщава „Фокус”.

„Бяха се събрали повече жители, за да искат сигурност. При нас няма информация и не са подавани сигнали за конкретни заплахи. Не сме установявали лица, които заплашват ромите”, заяви комисар Маринов. „В кв. Факултета са разположени достатъчно полицейски сили, които контролират обществения ред” категоричен е той. Според него, има ли събиране на хора с емоционален заряд, трябва да има достатъчно полицейски сили. „Там има постоянно полицейско присъствие, което е подало сигнал, че има събиране и съответно системата се задвижва. Наблюдаваме всички квартали. В момента също има полицейски сили и жандармерия”, каза още комисар Младен Маринов.

Сподели:

Коментари (0)

АПИ: 290 снегопочистващи машини обработват  републиканските пътища

АПИ: 290 снегопочистващи машини обработват републиканските пътища

Работата продължава, като прогнозите на метеоролозите са за усилване на снеговалежа, съобщиха от Агенция

Чудо: Гласовете на приятели връщат към живот момче, прекарало 55 дни в кома

Чудо: Гласовете на приятели връщат към живот момче, прекарало 55 дни в кома

Автомобилен инцидент е причина 8-годишният Лю да изпадне в пълна кома, от която успява да излезе след като в продължение на дни майка му пуска посланията на неговите съученици

Десетки са жертвите на студа и леда, завладял САЩ

Десетки са жертвите на студа и леда, завладял САЩ

В Ню Йорк властите съобщиха, че 10 души са били открити починали заради студа. Три деца на 6, 8 и 9 години загинаха вчера, след като са се подхлъзнали на лед и са паднали в замръзнал водоем в Тексас. За нови смъртни случаи бе съобщено в над 10 щатa.