Заради възникнал пожар в смесена гора временно е затворена АМ „Тракия“ от 5 км до 13 км., съобщават от пресцентъра на МВР.
В тази връзка се препоръчва на водачите да избягват движението по магистралата в района и в двете посоки.
В посока София движението се спира в района на 13-ти км от автомагистралата, а в посока Пловдив – между 4-ти и 5-ти км. И в двете посоки обходният маршрут е по стария път през Нови хан.
Сигналът за възникналия инцидент е подаден към 13 часа. Горят около 100 дка смесена гора и храсти. На място има пет пожарни екипа, които гасят огъня.
Още от Улицата
1500 зрелостници на втора матура по профилиран предмет - изтеглен е вариант 2
Днес също се провеждат и държавните изпити за придобиване на професионална квалификация
НСИ: Средната пенсия надхвърли 560 евро
В сравнение със същия месец на предходната година тя е по-висока с 41,06 евро (7,9%)
Експерт: Заради рекорден спад на дизеловото гориво, не очаквам бензин и газ да поевтинеят
Не виждам да има сигнали, които да покажат, че това ще спре, по-скоро ще продължава едно плавно покачване и следващата седмица”, прогнозира Хаджидимитров