Kордон на жандармерията спря протестиращите роми на входа на Гърмен, които бяха потеглили към общината предаде БГНЕС.
Днешният протест, за който няма издадено разрешение от местната управа, засега преминава без сблъсъци. Протестиращите настояват да дойде кметът Минка Капитанова при тях и да им узакони къщите. По думите на негодуващите рози тя е взела пари за събарянето на 124-те незаконни постройки.
Досега в кв. "Кремиковци" са разрушени 11 постройки.
Жандармерията удържа с жив щит около 800 роми, зад тях са коли на полицията, които са преградили улицата, така че да не премине никой към входа на Гърмен.
Още от Улицата
Овладяват пожар в Асеновград: Замърсен ли е въздухът?
С фронт от около километър, поради силния вятър, огънят навлязъл в производствената зона с цехове и складове, в които се съхраняват полимери и пластмаси
Новите правила за трудовия стаж скараха синдикати и бизнес
Да променяме Кодекса на труда чрез преходните и заключителните разпоредби, при това отнемайки работнически права, може да бъде определено единствено като безобразие, категорични са синдикалисти
След 24 дни в неизвестност: откриха 11-годишната Наталия, пастрокът й е задържан
Майката на Наталия в ефира на Нова ТВ за първи път публично разказа своята версия за събитията в нощта на изчезването