На Велика сряда зимата се завърна. Слаб сняг заваля в София в ранните часове на деня и покривите побеляха. Термометрите паднаха до 3 градуса. Вятър, облаци, дъжд и мокър сняг ни чакат и в следващите дни.
По-съществени валежи ще има в Западна и Централна България. Днес максималните температури в тези части от страната стигат до 11-12 градуса.
В петък и събота вече ще вали над цялата страна, но по-слабо и с прекъсвания. Температурите през деня ще са от 10 до 16, 17 градуса.
В последните два празнични дни ще е по-топло, преди обед и с повече слънце. В следобедните часове обаче не са изключени краткотрайни дъждове, главно в планините, съобщи Нова тв. След Великденското застудяване слабо ще се затопли, но налягането ще остане ниско, а въздушните маси неустойчиви. Това ще позволи бързо и лесно да се развиват купесто-дъждовни облаци и всеки ден на места ще превалява, в планините и с гръмотевици. По-сериозни ще са валежите на 22 и 23 - те ще са свързани с преминаване на поредния циклон през страната. В последните пет дни на април ще е по-топло, с повече слънчеви часове и пролетни превалявания главно следобед. Максималните температури ще се установят трайно около двайдесет градуса, а сутрешните ще са близки до 10 градуса, така че вероятността за слани е малка.
Още от Улицата
WSJ: Горещите вълни завариха Западна Европа неподготвена
Европа е инвестирала сериозно в производството на вятърна енергия, но това може да се окаже проблем по време на жегите, защото вятърът е склонен да затихва при горещините
Проф. Рачев: От днес за 5 дни пускаме големия грил...
Климатологът предупреждава, че бруталната жега от Западна Европа ще атакува и Балканите, времето е само за почивка
Български пробив в световния AI: Докторант от Софийския университет с престижно отличие
Разработката на Иво Петров е важна стъпка към създаването на по-надеждни AI системи за задачи, изискващи сложни разсъждения и висока степен на точност