Софийският градски съд гледа делото срещу Волен Сидеров за инцидента на летище Варна. Той е обвинен в хулиганство и нанасяне на лека телесна повреда на полицай.
Конфликтът на летището възникна след скандал на борда на самолет между депутати от "Атака" и френски дипломат. Намесиха се и пътници, а на летището беше извикана полиция. По време на скандала пострада леко полицай.
Според прокуратурата скандалът е провокиран от Сидеров и спътниците му.
Лидерът на “Атака” твърди, че е станал жертва на скалъпено обвинение.
В четвъртък Волен Сидеров и неговият заместник Десислав Чуколов бяха призовани, за да им бъдат повдигнати обвинения за нахлуването в НАТФИЗ.
Преди дни Сидеров и Чуколов бяха привлечени като обвиняеми за хулиганство и нанасяне на лека телесна повреда на полицай по другото разследване срещу тях – за разправията пред магазинчето за цигари на ул. “Раковски”.
Още от Закон и ред
Адв. Рангелов: Слабата работа в делото срещу прокурорския син не е само некомпетентност и небрежност
„Един от адвокатите на пострадалите, дъщерята на Илия Златанов - адвокат Минчо Спасов беше наясно със самия себе си, че така ще приключи, злощастно, бих казал, това иначе много сериозно обвинение“, коментира Людмил Рангелов
Борислав Сарафов е подал оставка като шеф на Националното следствие?
Преди дни стана ясно, че министърът на правосъдието Николай Найденов смята, че Сарафов трябва сам да се оттегли от поста в НСлС
МВР кани адвокатка да разкаже за „полицейски чадър“ над прокурорския син Васил Михайлов
„Това, което ми е споделено конфиденциално засега, е, че всъщност са се ползвали парични средства"