Софийски градски съд постанови по 20 години затвор за тримата обвинени за смъртта на Борислав Райнов.
Съдът призна за виновни Здравко Симеонов, Трайко Филипов и Траян Георгиев, като им наложи ефективни присъди. Магистратите счетоха, че тримата са извършили умишлено жестоко убийство, през юли 2010 година. Присъдата подлежи на обжалване в 15-дневен срок пред Софийски апелативен съд. СГС потвърди и мерките за неотклонение на тримата. За Траян Георгиев тя е парична гаранция в размер на 2000 лева. За Трайко Филипов е парична гаранция в размер на 1000 лева, а за Здравко Симеонов подписка. Мерките могат да бъдат обжалвани в 7-дневен срок, отново пред САС. Съдът забрани и на тримата да напускат пределите на страната.
В съдебната зала беше и бащата на Боби Райнов. След като чу присъдите, той говори за кратко пред журналистите. "В момента съм на успокоителни. Много ми е тежко. Болката не отминава и си остава в мен", каза той.
Още от Закон и ред
Любовна драма в Калабрия! Застреляха с два куршума в гърдите 22-годишен българин
Сергей е живеел от дълго време в град Кутро и е бил добре познат сред местните жители. Работел е като сервитьор.
Освободиха от ареста младежите, задържани за побой над непалци в Пловдив
Прокуратурата е повдигнала срещу тях обвинение за причиняване на леки телесни повреди на повече от едно лице по хулигански подбуди
Единият задържан за побоя над непалци в Пловдив е присъствал на убийството на Георги Кузев
И двамата арестувани са ученици, без предишни криминални прояви, но е установено, че са склонни към безпричинна агресия