Четири месеца затвор получи 49-годишен мъж от Исперих, който е нападнал фелдшер, дошъл с линейка да му окаже медицинска помощ.
Санкцията е наложена от Районен съд-Исперих и е постановена след постигане на споразумение между държавното обвинение и защитата на Светлозар Атанасов, съобщава Дарик.
Обвиненията срещу него са две - за нанасяне на лека телесна повреда и за хулиганство.
Инцидентът е станал на 7 декември миналата година малко след полунощ. Тогава фелдшерът от Спешна помощ-Исперих е бил извикан в дома на 49-годишен мъж, който се оплаквал от пристъп на задух.
На забележка от медицинското лице, че не трябва да пуши цигари, пациентът реагирал агресивно, започнал да ругае медиците, да ги блъска, с юмрук спукал устната на фелдшера.
Атанасов е криминално проявен, има 19 регистрации в полицията за различни криминални деяния.
Четирите месеца лишаване от свобода ще бъдат изтърпени при първоначален строг режим. Подсъдимият трябва да плати разноските на досъдебното производство, които са в размер на 120 лв. Присъдата не подлежи на обжалване и протест.
Още от Закон и ред
Задържаха 10 деца за убийство - подмамили 37-годишен мъж, гаврили се с него и го пребили до смърт
Жертвата живее в село до Кричим, останал е без родители още като малък - съседи и близки го описват като срамежлив и добродушен
Районна прокуратура – Благоевград разпореди допълнителна проверка на "нацисткия" скандал в Банско
Окончателната преценка дали са налице данни за извършено престъпление от общ характер ще бъде направена след приключване на проверката и анализ на всички събрани доказателства
Губим милиони от бюджета заради пробит закон: Парламентът плаща по дело на фирма, свързана с Баневи
Народното събрание дължи обезщетението, след като заедно с бившата Агенция за приватизация (сега Агенция за публичните предприятия и контрол) бяха осъдени окончателно от "Хелио-тур-с" АД