18 Януари, 2026

Адв. Марковски: Криминалистите у нас работят примитивно, техниката е от 19–ти век

Адв. Марковски: Криминалистите у нас работят примитивно, техниката е от  19–ти век

Криминалистите у нас работят много примитивно, техниката е от 19-ти век. Вината е на Министерството на вътрешните работи. Това заяви известният адвокат Марин Марковски в ефира на Нова телевизия.

Той беше категоричен, че страната ни има мощни партньори, ание не търсим помощ от тях.”Има разследвания, които са позорни и от тях трябва да се срамуваме”, смята още той. Той е категоричен, че съдията стъпва на доказателства и не може да направи нищо извън закона, а прокурорите трябва да са независими.

Марковски смята, че трябва да има специално подготвени хора в МВР, които да разследват и откриват следите, защото при всяко престъпление такива има. „Болката е, че в България убийствата са много, когато липсва правосъдие, убийците са насърчени от този факт”, каза още адвокатът.

„Съдебната реформа ще оправи работата. Тя е лекарството, но за съжаление реформата няма да се случи. Тя се използва за раздумка по студията. Какво, ако сменим състава на ВСС? Вече сме го правили.” беше коментарът на журналистката Анна Заркова.

Сподели:

Коментари (0)

Освободиха сина на Атанас Бобоков срещу 5000 лв. гаранция

Освободиха сина на Атанас Бобоков срещу 5000 лв. гаранция

Съдебният състав не уважи искането на Окръжната прокуратура в Смолян за налагане на най-тежката мярка "задържане под стража", като прие, че към момента липсват достатъчно основания за постоянен арест.

Правната комисия одобри  на първо четене  законопроекта на ГЕРБ за закриване на Антикорупционната

Правната комисия одобри на първо четене законопроекта на ГЕРБ за закриване на Антикорупционната

А предлагат създаване на изцяло нов орган – Комисия за превенция на корупцията и конфликта на интереси

Министър Георгиев: Видях с очите си - имотните измами не са спорадично явление

Министър Георгиев: Видях с очите си - имотните измами не са спорадично явление

Освен от реакция срещу измамите с имоти, има нужда и от сериозна превантивна работа, смята министърът на правосъдието в оставка