Задържаха за 72 часа надзирател от старозагорския затвор, който взел подкуп на стойност 250 евро. 32-годишният В.А. е бил заловен за престъпление, което извършил в качеството си на длъжностно лице.
Той поискал и приел парична сума, като деянието е извършено чрез изнудване посредством злоупотреба със служебното положение, съобщиха от прокуратурата.В хода на разследването става ясно, че в периода от 21 юни 2016 г. до 24 юни 2016 г. В.А., като надзирател към затворническо общежитие към затвора в Стара Загора, е поискал и е приел 250 евро от затворник там.
Парите били дадени с уговорката, че надзирателят ще му достави мобилен телефон с батерия и зарядно устройство. Иззети са веществени доказателства – парите и мобилния телефон с батерия и зарядно устройство.
Предстои в понеделник Окръжна прокуратура на Стара Загора да внесе искане в съда за вземане на постоянна мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо обвиняемия В.А.
Още от Закон и ред
Нов обрат по делото за пребития полицейски шеф в Русе: съдията си направи отвод след публични атаки и натиск
Съдия Евгений Пачиков се аргументира и за крайното си решение, като изтъква, че това е победа за адв. Методи Лалов
Съдът постанови: Постоянен арест за похитителя на Наталия
Прокуратурата повдигна 4 обвинения на Симеонов, като най-тежкото е за отвличане при опасен рецидив, заради което може да получи присъда и присъда "доживотен затвор"
Между 10 и 20 г. затвор или доживот заплашват пастрока на Наталия
„Съмнявам се да получи доживотен затвор, защото от европейските институции получаваме сигнали, че това наказание е нехуманно, тъй като не дава перспектива на осъдения", заяви говорителят на Окръжната прокуратура във Варна Радослав Лазаров