25 Април, 2026

Арестуваха провокатори от протестите на МВР

Арестуваха провокатори от протестите на МВР

Арестувани са провокатори от протестите на МВР, които не са полицаи. Те са били между 6 и 10 човека, предвиждали са да се въоръжат от склад за оръжие в Карлово, стана ясно от проведена 24-часова акция.

Между 6 и 10 човека са били арестувани преди часове, след като МВР и прокуратурата са провели почти денонощна акция по задържането им в цялата страна. Арестуваните не са полицаи, контактували са в затворени фейсбук групи, в които са организирали присъединяването си и подготовката на провокации в полицейските протести. Информацията е на "24 часа" и засега е неофициална.

Един-двама от тях са се представяли във форумите като полицаи. Тепърва ще се изяснява какви точно са били целите на групата, но е засечено, че са се готвели да си набавят оръжие от склад за оръжие в Карлово. За днес в София е насрочен национален протест на полицаите и най-вероятно групта се е готела да се включи в него. Не е ясно още колко души са се включили в групата на провокаторите. Преди час вътрешният министър Румяна Бъчварова обяви, че от бюджета падат готвените промени, засягащи МВР и започват нови преговори със синдикатите.

Сподели:

Коментари (0)

Василев за Кандев: Ако някой си върши работата, му спретват дело с фалшиви свидетели

Василев за Кандев: Ако някой си върши работата, му спретват дело с фалшиви свидетели

"Незабавната смяна на Висшия съдебен съвет и изчистването на съдебната система от всички джуджета са единственият път към това да имаме богата, справедлива и европейска България"

Апелативният съд окончателно остави в затвора Евелин Банев-Брендо

Апелативният съд окончателно остави в затвора Евелин Банев-Брендо

Срещу Банев има три влезли в сила присъди за наркотрафик и пране на пари

Мирчев и Божанов сезират прокуратурата заради разследване със записи „Чолаковгейт“

Мирчев и Божанов сезират прокуратурата заради разследване със записи „Чолаковгейт“

Сигналът стъпва на журналистически разкрития, направени от BIRD по-рано днес, под заглавие „Чолаковгейт: Правосъдие срещу пари“