25 Август, 2026

Арестуваха учениците, гаврили се със свой връстник

Арестуваха учениците, гаврили се със свой връстник

Двете 16-годишни момчета, които се изгавриха със свой връстник в Пловдив, са задържани в полицията. Те са в ареста на 3-то Районно управление заради хулиганска проява. 

Действията спрямо непълнолетните са предприети след появата на видео с грозните сцени. 

По случая е започнала проверка съгласно Наказателния кодекс. Уведомена е Районна прокуратура-Пловдив, съобщава Дарик. 

Регионалното управление по образование в Пловдив се самосезира заради скандалния клип, който беше разпространен в социалните мрежи. В него ученици извършват насилие срещу техен връстник. Изпратени бяха писма до МВР, Държавната агенция за закрила на детето, Агенцията за социално подпомагане, съобщи началникът на РУО-Пловдив Иванка Киркова.

Тя е изискала и доклади от директорите на училищата, в които насилниците са се обучавали, за фактите и обстоятелствата около случая. 

В доклада до Министерството на образованието и науката се уточнява, че вече са проведени разговори с родителите на един от участниците в клипа. На другия от тях родителите са в чужбина и предстои да бъдат уведомени за случилото се. Задържаните разпространиха втори клип в интернет, в който се извиняват за постъпката си.

Сподели:
Скандалният тиктокър Стоян Колев избяга от домашния си арест

Скандалният тиктокър Стоян Колев избяга от домашния си арест

По първоначална информация той е избягал през прозорец на междуетажна площадка

Магистрати номинираха трима изборни членове за ВСС от квотата на прокуратурата

Магистрати номинираха трима изборни членове за ВСС от квотата на прокуратурата

Като аргументи са изтъкнати уменията за работа в екип, ефективно да организират работния процес, да реализират практически решения с траен положителен ефект, авторитет и независимост

Министър Найденов: Визията ни за съдебна реформа стъпва върху три стълба - легитимност, интегритет, модернизация

Министър Найденов: Визията ни за съдебна реформа стъпва върху три стълба - легитимност, интегритет, модернизация

Новият ВСС ще предопредели облика на съдебната система в следващите пет години. Не се поддавайте на натиск и не ставайте жертви на тънки сметки, не се страхувайте от великаните в съдебната система, защото те са джуджета

Коментари (0)