30 Април, 2026

Бъчварова: Ситуацията в НАТФИЗ можеше да ескалира

Бъчварова: Ситуацията в НАТФИЗ можеше да ескалира

МВР успя да се справи с баланса да не допусне сериозни проблеми и за студентите, и за г-н Сидеров. Това каза пред журналисти след заседание на Министерския съвет вицепремиерът и министър на вътрешните работи Румяна Бъчварова.
Във връзка с имунитета на лидера на "Атака" Волен Сидеров, министър Бъчварова обясни, че това е решение, което трябва да вземе комисията в парламента по искане на главния прокурор.
"Не виждам какъв коментар оттук нататък. Съжалявам, че има такъв повод, по който толкова много усилия и на МВР, и на парламента, и на депутатите се хвърлят, за да се излезе от една нелепа ситуация, уронваща престижа на институциите", заяви тя.
По думите й ситуацията е уникална. "Имаше коментари защо съм отишла вечерта. Вярно е, че един министър в такава ситуация няма причина да бъде там. Трябва да сме наясно, че в тази ситуация нашите служители бяха срещу един човек с имунитет", допълни вътрешният министър. "Ако държавата не може да покаже, че тогава, когато има такова поведение, не може да реагира заради една или друга бюрократична причина, означава, че не може да се справи", каза още Румяна Бъчварова.
"Нашите служители имаха нужда от тази морална подкрепа, за да могат да изпълнят своите задължения. Те се справиха изключително добре и ръководството на МВР, и нашите служители в ситуация, която имаше опасност да ескалира и можеше да застраши и едната, и другата страна. МВР успя да се справи с баланса да не допусне сериозни проблеми и за студентите, и за г-н Сидеров", коментира още Румяна Бъчварова.

Сподели:

Коментари (0)

Слави Ангелов: В разследването "Петрохан - Околчица" остава само една експертиза

Слави Ангелов: В разследването "Петрохан - Околчица" остава само една експертиза

"И точно от нея ще дойде следващата точка на обществено недоволство. Не че експертът няма да каже истината...", прогнозира журналистът

Съдът в Страсбург санкционира България заради безконтролно следене от ДАНС

Съдът в Страсбург санкционира България заради безконтролно следене от ДАНС

С решението си „ЕСПЧ постановява, че за целите на защитата на националната сигурност е необходимо държавите да имат закони, предоставящи на властите правомощия да събират и съхраняват информация за хора в бази данни, които не са обществено достъпни, но трябва да има ефективни гаранции срещу произвол и злоупотреба с тези правомощия"

Неясни факти и обвинения: Съдът прекрати делото срещу Петков и Божанов

Неясни факти и обвинения: Съдът прекрати делото срещу Петков и Божанов

Според магистратите "остава загадка" какво точно твърди прокуратурата срещу Кирил Петков и Божидар Божанов