27 Декември, 2025

Банкови служители ментe обират клиенти

Банкови служители ментe обират клиенти

Представяйки се за банкови чиновници измамници обират клиенти.

Измамата е в работен режим още от стъпването ни в банка. Измамниците успяват да видят дали теглим голяма сума пари от каса, друг път подбират жертвите си на случаен принцип.

Изчакват излизането от клона и когато се отдалечим от него на стотина метра - "нападат", съобщи бТВ.

Обикновено на някой от ъглите ги причакват различни хора, казват им, че са служители на банката, че са им дадени белязани банкноти. Съответно, вземат им парите, обещават, че там в някакъв срок ще им ги върнат, ще бъде направено проучване”, обяснява Елена Асенова, мениджър обслужване.

За вас часовникът спира минути по-късно, когато връщайки се в банката, за да търсите своето, разбирате, че сте поредният измамен.

Имахме един случай, в който жената изтеглила определена сума. На 100-200 метра от банката я спира човек, казва й, че е служител на банката, че банкнотите са белязани, че не са истински. Качва я в едно такси, закарва я до един от полицейските участъци и я оставя там да изчака”, допълва представителката на банка.

В много от банковите клонове вече са разлепени табели с предупреждение към клиентите.

Банковите служители напомнят да не се доверяваме на никого, който иска нашите пари извън банковия клон. Юрисдикцията на банкерите приключва до прага на офиса. Затова, ако някой ни се представя за банкер на пешеходната пътека, то най-вероятно ще се опита да изкара празниците с нашите пари.

Сподели:

Коментари (0)

Започна делото за взрива на канала Ибър-Лепенац, Косово подозира, че има връзка с режима в Белград

Започна делото за взрива на канала Ибър-Лепенац, Косово подозира, че има връзка с режима в Белград

Според обвинителния акт братята Вичентиевич, заедно с все още неизвестни лица, „след предварителна уговорка са поставили около 20 килограма експлозив в канала“. Те са активирали взривното устройство, предизвикало тежка повреда по конструкцията на канала

Назначиха съдия Антон Урумов за прокурор, който ще разследва престъпления на главния прокурор

Назначиха съдия Антон Урумов за прокурор, който ще разследва престъпления на главния прокурор

Решението на Прокурорската колегия може да се обжалва пред Върховния административен съд в 14-дневен срок от съобщаването му.I

Шеф на частна АГ болница в Пловдив е обвинен в присвояване на милиони

Шеф на частна АГ болница в Пловдив е обвинен в присвояване на милиони

Според съда обаче, Йорданов, който по документи е собственик на частното лечебно заведение, няма опасност да се укрие и той беше пуснат веднага под гаранция