При тежката катастрофа на магистрала „Хемус” са загинали баща и син. Фаталният инцидент е станал около 3.50 ч. малко след пътен възел Повеляново, област Варна.
В посока гр. Варна се е движил лек автомобил БМВ, с водач Н.Н., на 21 г. от гр. Добрич, съобщиха от ОДМВР-Варна. Малко след пътен възел Повеляново водачът губи контрол над автомобила и излиза извън платното за движение, блъска се в крайпътно дърво и се преобръща. Вследствие на удара, на място са починали двама души, баща - на 40 г., и син - 14 г., от гр. Добрич. Водачът също е пострадал, но опасност за живота му няма.
Изясняването на обстоятелствата, довели до инцидента, продължава. По случая има образувано досъдебно производство под надзора на Окръжна прокуратура – Варна.
Към момента, автомагистрала „Хемус” е затворена за движение в участъка между ПВ Повеляново и ПВ Слънчево. Движението се осъществява по стария път София – Варна.
Още от Закон и ред
Министър Демерджиев: Има заподозрени за убийството на бизнесмена Владимир Янков
По думите му, към момента няма данни шампионката по художествена гимнастика Симона Пейчева да е замесена
Депутатите приеха правилата за избор на членове на ВСС от парламентарната квота
С решението на народните представители официално се поставя началото на процедурата по обновяване на състава на съдебния кадрови орган
Николай Найденов: Редовен гл. прокурор ще има най-рано догодина, а това определено създава друг проблем
От няколко дни насам премиерът Румен Радев и вътрешният министър Иван Демерджиев активно критикуват прокуратурата, която блокирала усилията им за борба с голямата и с политическата корупция