Съдийката от Белград, която трябва да реши дали собственикът на КТБ Цветан Василев да бъде върнат в България, е излязла в отпуск. Това съобщи пред „Преса“ адвокатът на банкера Константин Симеонов. Едва след като се върне на работа, съдийката щяла да се запознае с изпратените от българската прокуратура доказателства. После можела да поиска и допълнителни данни.
„В закона няма конкретни срокове за насрочване на делото за екстрадиция“, напомни защитникът. Според него процедурата можела да се проточи и една година. След като делото мине на първа инстанция, го очакват още две - апелативен съд и окончателно решение на сръбския министър на правосъдието. Според публикации в тамошните медии Василев се ползва с протекции на най-високо ниво от управляващата партия.
В четвъртък Симеонов се е видял с клиента си в Белград. „Не си е обръснал мустаците, за да се крие“, категоричен беше той. Подобни информации се появиха в медиите.
„Нямаме информация за хода на делото в Сърбия. Съдът не е длъжен да ни уведомява, ние също не сме отправяли запитвания“, каза пред „Преса“ пресдиректорката на прокуратурата Малина Александрова.
Още от Закон и ред
Съдят 73-годишен преподавател по музика за блудство с 10-годишно дете в Благоевград
Детето е споделило за случилото се на майка си
В СГП няма информация къде е Петьо Еврото - искат от СДВР спешно да я предостави
От прокуратурата допълват, че под ръководството и надзора на СГП се води разследване, по което Петров е обвинен за изнудване
Янкулов: Дано Петьо Еврото няма телевизор или интернет
Повод за коментара му е странното наистина заявление на и.д. главен секретар на МВР главен комисар Любомир Николов