25 Февруари, 2026

Бивш кмет застреля общинар в Берковица

Бивш кмет застреля общинар в Берковица

Домакинът на общината, Пламен Дамянов, е бил убит в събота по време на лов, потвърдиха от полицията, информира bulnews.bg Пламен е бил прострелян смъртоносно от бившия кмет на монтанското село Котеновци, Боян Колов.

Във фаталната съботна сутрин, Боян и Пламен отишли на лов, като Боян застанал на пусия, а Пламен бил разпределен за гонач. 45-годишният мъж подгонил кучетата към пусията, но Боян, който бил на засада, вдигнал пушката и застрелял Пламен.

Трагедията се случила в Балкана над Котеновци, където Пламен бил шеф на местната дружинка. Двамата с Боян са стари ловци.

До късно вечерта в събота полицаи правили оглед на мястото. Боян Колов е бил задържан за разпит. По случая тече разследване.

Сподели:

Коментари (0)

Съдът поряза мераците на Кошлуков да остане шеф на БНТ

Съдът поряза мераците на Кошлуков да остане шеф на БНТ

Все още не са известни мотивите да бъде отхвърлено искането му да бъде спряно назначението на новия шеф на националната телевизия

Янкулов влезе във ВСС, но част от колегията се оказа в отпуск

Янкулов влезе във ВСС, но част от колегията се оказа в отпуск

Служебният правосъден министър предупреди магистратите, че винаги, когато може, ще присъства на заседанията на ВСС

Прокуратурата поиска помощ от Европол и САЩ по разследването на случая „Петрохан”

Прокуратурата поиска помощ от Европол и САЩ по разследването на случая „Петрохан”

Искането до американската партньорска служба е свързано с нуждата от експертна помощ за установяване цялата информация, която е възможно да има в иззетите устройства, като телефони и компютри