Лидерът на ГЕРБ сам е оттеглил гражданския си иск срещу депутата от ДПС. Това се е случило още на 1 октомври с негова молба до Софийския градски съд. Така по закон магистратите прекратяват делото, а определението им не е обжалвано от страните на втора инстанция.
Повод за делото станаха думи на Йордан Цонев от парламентарната трибуна на 31 октомври м.г. по повод изтеглянето на кандидатурата на Иван Иванов от БСП за зам.-министър на МВР, защото е работил за силовата групировка СИК в Шумен.
"Вие говорите за едно момче, което няколко месеца е продавало застраховки за СИК, а подминавате, че основателят на СИК е Бойко Борисов. Той е мутра. Нека започнем да чистим мутрите", обяви тогава Цонев.
На следващия ден Борисов заведе дело с иск от 50 хил. лв. То беше насрочено за 28 април т.г., но заседанието бе отложено за доказателства.
Борисов е оттеглил иска си след като Цонев се извинил два пъти. Първия път от парламентарната трибуна в края на миналия парламент, а втория - след срещата с преговорния екип на ГЕРБ.
Още от Закон и ред
Прокурорската колегия на ВСС заседава по временното отстраняване на Емилия Русинова
То е по искане на правосъдния министър Николай Найденов
ВАС отмени решението на служебното правителство "Гюров" за спиране на процедурата по подбор на български европрокурор
Върховните магистрати постановиха, че първоначалният конкурс, проведен по време на правителството с мандата на ГЕРБ, е бил напълно законен и не подлежи на анулиране с акт на Министерския съвет.
ВАС избра Мариана Шотева за член на Комисията за противодействие на корупцията
На общото събрание на ВАС са гласувахали 70 съдии, като 44 от тях са подкрепили Шотева, 13 са били против, а 13 бюлетини са били недействителни