В последния момент - малко след 18 часа, в деловодството на Народното събрание бяха внесени предложенията за избор на членове на Конституционния съд от квотата на парламента, която се състои от двама души.
Кандидатите ще бъдат публично изслушани от комисията по правни въпроси към Народното събрание. Гласуването на кандидатурите в парламента ще се извърши явно на 31 октомври.
Още от Закон и ред
ВАС избра Мариана Шотева за член на Комисията за противодействие на корупцията
На общото събрание на ВАС са гласувахали 70 съдии, като 44 от тях са подкрепили Шотева, 13 са били против, а 13 бюлетини са били недействителни
Евтим Костадинов: Наследниците на ДС не искат да затворим една страница от историята, която не е прочетена
Абсурдно е да говорим, че темата за досиетата трябва да остане в миналото – не всичко е открито, не всичко е осветено, казва бившият председател на Комисия по досиетата
Касиерка на партия е обвинена за измами с кредити за близо милион евро
„Тя е измамила голям брой български граждани под предлог да теглят кредити от различни банкови институции, с които да кандидатстват по програма за европейско финансиране. Убеждавала ги е, че колкото по-голям е кредитът, толкова по-голяма ще бъде печалбата им“, заяви главен комисар Николай Пелтеков.