Лидерът на "Атака" Волен Сидеров и неговият съпартиец Десислав Чуколов най-вероятно ще бъдат задържани във вторник. За тогава двамата са призовани да се явят в Националното следствие, за да им бъдат предявени материалите с обвиненията. Това стана известно днес преди заседанието по друго дело срещу лидера на "Атака" - за инцидента на летище "Варна" от началото на 2014 година, пише "Дневник".
Прокуратурата вече обяви, че ще иска постоянен арест за Сидеров и Чуколов, което означава, че те ще бъдат задържани за 72 часа и ще бъдат изправени пред съд, който да определи дали на двамата трябва да бъде наложена най-тежката мярка за неотклонение.
В съда днес Сидеров обвърза ареста си с предложенията, които "Атака" внесе за намаляване мандата на главния прокурор и обяви, че идеите са "революционни" и биха поставили Цацаров под контрол.
Още от Закон и ред
Съдът постанови: Постоянен арест за похитителя на Наталия
Прокуратурата повдигна 4 обвинения на Симеонов, като най-тежкото е за отвличане при опасен рецидив, заради което може да получи присъда и присъда "доживотен затвор"
Между 10 и 20 г. затвор или доживот заплашват пастрока на Наталия
„Съмнявам се да получи доживотен затвор, защото от европейските институции получаваме сигнали, че това наказание е нехуманно, тъй като не дава перспектива на осъдения", заяви говорителят на Окръжната прокуратура във Варна Радослав Лазаров
Прецедент: Държавите членки на МНС гласуват за отстраняването на гл. прокурор Карим Хан
В 24-годишната история на Международния трибунал за първи път провежда вот за освобождаване на своя главен прокурор