27 Май, 2026

Делото за отнемането на лиценза на КТБ влиза в съда след месец

Делото за отнемането на лиценза на КТБ влиза в съда след месец

Делото за отнемането на лиценза на КТБ ще влезе в съда през април. Това каза пред журналисти преди заседанието на ВСС Георги Колев, председател на Върховния административен съд, предаде Фокус. Разбирам, че делото за отнемането на лиценза на КТБ е много сериозен проблем на държавата, но в конкретния случай не мисля, че работата на ВАС е забавенa под какъвто и да е вариант, коментира Колев. Той обясни, че в момента по това дело тече процедура по размяна на книжа.

"В конкретния случай сме разгледали 40 дела", каза той и посочи, че това е общият брой на подадените жалби по отношение на отнемането на лиценза на банката. На въпрос дали вече има определена дата за влизането на делото за разглежда в съда от пет-членен състав, Георги Колев обясни, че все още няма, но допълни, че към средата на април делото ще влезе в съдебна зала. "Аз се надявам, че до двуседмичен срок ще бъде разгледано и това дело", заяви Колев. Той обясни, че осъзнава сериозността на проблема и ако бъде наложително, ще влезе в състава на съда, за да участва в процеса и делото ще бъде разгледано и от него.

Сподели:
ВСС прие оставката на Сарафов като шеф на НСлС и заместник главен прокурор, остава редови следовател

ВСС прие оставката на Сарафов като шеф на НСлС и заместник главен прокурор, остава редови следовател

Сарафов няма да получи обезщетение от 20 заплати, защото не напуска системата, а остава као редови следовател

Пуснаха студента, задържан за трагичния случай в Благоевград

Пуснаха студента, задържан за трагичния случай в Благоевград

Разследващите се опитват да установят дали студентът, под въздействието на наркотици, е блъснал момичето през прозореца, както и каква е съпричастността му към падането на младежа, който и в момента се бори за живота си

Министър Найденов иска среща с Кьовеши заради скандала с българския европрокурор

Министър Найденов иска среща с Кьовеши заради скандала с българския европрокурор

Правосъдният министър се интересува от позицията на европейския главен прокурор по казуса, за да бъде излъчена достойна кандидатура и безсъмнения за зависимости

Коментари (0)