17 Януари, 2026

Емил, който се изгаври с Апостола, остава невинен

Емил, който се изгаври с Апостола, остава невинен

22-годишният Емил Красимиров от Камено е оправдан за гаврата с паметника на Апостола. Причината е, че не той, а друг човек, е разпространил снимката, съобщиха от Районен съд-Бургас. Красимиров е подведен под наказателна отговорност за публикуването на "кадър на непристойни действия".

По време на съдебното заседание обаче се оказва, че прокуратурата е допуснала грешка и не Красимиров е разпространил снимката, а лидер на Организацията за защита на българските граждани (ОЗБГ). Още при разпитите на свидетели той твърдеше, че не е публикувал фотоса никъде. Дори не знаел как. Снимал се, но това било през 2013 година. Дори не знаел кой е Васил Левски. За да бъде осъден обаче, прокуратурата ще трябва да промени обвинението и да го изправи на съд не за разпространение на кадъра, а за поругаване на национална светиня

Сподели:

Коментари (0)

Освободиха сина на Атанас Бобоков срещу 5000 гаранция

Освободиха сина на Атанас Бобоков срещу 5000 гаранция

Съдебният състав не уважи искането на Окръжната прокуратура в Смолян за налагане на най-тежката мярка "задържане под стража", като прие, че към момента липсват достатъчно основания за постоянен арест.

Правната комисия одобри  на първо четене  законопроекта на ГЕРБ за закриване на Антикорупционната

Правната комисия одобри на първо четене законопроекта на ГЕРБ за закриване на Антикорупционната

А предлагат създаване на изцяло нов орган – Комисия за превенция на корупцията и конфликта на интереси

Министър Георгиев: Видях с очите си - имотните измами не са спорадично явление

Министър Георгиев: Видях с очите си - имотните измами не са спорадично явление

Освен от реакция срещу измамите с имоти, има нужда и от сериозна превантивна работа, смята министърът на правосъдието в оставка