27 Май, 2026

Французи разбиха лаборатории за кредитни карти - менте у нас

Французи разбиха лаборатории за кредитни карти - менте у нас

Лаборатории за производство на фалшиви банкови карти са открити при операция в домовете на предполагаеми членове на международна престъпна мрежа в България. Това предаде АФП, позовавайки се на източник от френската съдебна система.

Електронни устройства за копиране на данни, стотици бели пластики, както и компютърно и телефонно оборудване са били открити във вторник по време на обиски, извършени от френски съдия-следовател във Варна и Силистра.

През октомври 2011 година двама българи са били арестувани, докато са поставяли скиминг устройства на банкомат във Франция. Започнатото през март 2012 година разследване е довело до разкриването на мащабна българска мрежа, която е действала в Германия и Франция. Според следователите организацията е била много добре структурирана.

Срещу други двама българи е издадена международна заповед за задържане и се очаква в близките дни те да бъдат предадени на френското правосъдие. Обвиняемите са съдени за подправяне на банкови карти, опит за измама и принадлежност към престъпна организация. Те може да получат до 10 години затвор от френски съд.

Сподели:
Пуснаха студента, задържан за трагичния случай в Благоевград

Пуснаха студента, задържан за трагичния случай в Благоевград

Разследващите се опитват да установят дали студентът, под въздействието на наркотици, е блъснал момичето през прозореца, както и каква е съпричастността му към падането на младежа, който и в момента се бори за живота си

Министър Найденов иска среща с Кьовеши заради скандала с българския европрокурор

Министър Найденов иска среща с Кьовеши заради скандала с българския европрокурор

Правосъдният министър се интересува от позицията на европейския главен прокурор по казуса, за да бъде излъчена достойна кандидатура и безсъмнения за зависимости

Сарафов потвърди: Напускам шефски пост в НСлС, ставам редови следовател

Сарафов потвърди: Напускам шефски пост в НСлС, ставам редови следовател

Борислав Сарафов е подал оставка като директор на Националната следствена служба след като тя му е искане не веднъж, и последно от новия министър на правосъдието

Коментари (0)