Мащабна операция срещу незаконните залагания протича от няколко. Професионални футболисти са били извикани за разпит, някои от които все още са в полицията. По непотвърдени данни те са около 10 на брой - бивши и настоящи играчи на Локомотив (Пловдив), на разформирования клуб Любимец, бивши играчи на Марек, Левски и ЦСКА.
Акцията е по сигнал на УЕФА за съмнения за участие в черно тото. В София от седмица е представител на европейската футболна централа, който е имал няколко срещи с представители на МВР. През октомври Дисциплинарната комисия към БФС глоби Марек с 10 000 лева заради съмнения за участие в уговорени мачове в "А" група.
Още от Закон и ред
ВАС отмени решението на служебното правителство "Гюров" за спиране на процедурата по подбор на български европрокурор
Върховните магистрати постановиха, че първоначалният конкурс, проведен по време на правителството с мандата на ГЕРБ, е бил напълно законен и не подлежи на анулиране с акт на Министерския съвет.
ВАС избра Мариана Шотева за член на Комисията за противодействие на корупцията
На общото събрание на ВАС са гласувахали 70 съдии, като 44 от тях са подкрепили Шотева, 13 са били против, а 13 бюлетини са били недействителни
Евтим Костадинов: Наследниците на ДС не искат да затворим една страница от историята, която не е прочетена
Абсурдно е да говорим, че темата за досиетата трябва да остане в миналото – не всичко е открито, не всичко е осветено, казва бившият председател на Комисия по досиетата