5 Декември, 2025

Граничният полицай, който пропусна 6 тира цигари, остава в ареста

Граничният полицай, който пропусна 6 тира цигари, остава в ареста

Граничният полицай, Димитър Георгиев Ковачев, който пропусна 6 тира цигари, на ГКПП Капитан Андреево на 28 срещу 29 март, остава в ареста.

В края на смяната - между 6 и 7.20 часа сутринта, през граничния пункт са минали 6 тира, които не са били проверени. В единия от тях, задържан в склад в Пловдив, бяха открити цигари за около 8 млн. лв., а шофьорът му - турският гражданин Ремзи Караибрахимоглу свидетелства колко безпрепятствено е преминал. В акцията бяха арестувани 13 митничари, в крайна сметка днес стана ясно, че обвинение е повдигнато само срещу Димитър Ковачев и Красимир Добрев. По график Добрев е трябвало да бъде отговорник на нощната смяна, но в последния момент се е обадил на Ковачев, че има важен ангажимент и го е помолил да го замести.

Преди два дни съдът остави с постоянна мярка за неотклонение "задържане под стража" шофьорът на турския тир и четирима мъже, осигурявали логистиката. Да припомним схемата. По данни на прокуратурата, в последните седмици по този канал са преминали общо 19 тира с цигари. В първите дни след акцията се говореше, че на 29 март са задържани два тира, първият в пловдивския склад, а другият- на ГКПП Капитан Андреево. За втория тир, обаче, вече нищо не се споменава и на този етап със сигурност е задържан само един.

По данни на прокуратурата всички 19 тира, преминали по този канал в последните седмици, са минавали все по време на дежурството на същата смяна. Случилото се на 29 март сутринта даде повод на прокурора да заяви, че от 6 до 7.20 границата на България буквално е била отворена за всеки.

Сподели:

Коментари (0)

Оставиха в ареста петима задържани по делото "Исторически парк"

Оставиха в ареста петима задържани по делото "Исторически парк"

Един от обвиняемите е освободен без мярка, тъй като срещу него липсват доказателства. На друг беше наложена гаранция 20 хиляди лева.

Бойко Найденов: Няма пречка Сарафов отново да се кандидатира за главен прокурор, но е нужен нов ВСС

Бойко Найденов: Няма пречка Сарафов отново да се кандидатира за главен прокурор, но е нужен нов ВСС

Политиците трябва да поемат своята отговорност за избирането на нов състав на ВСС. 

 Съдът остави в ареста четирима от задържаните за вандализма след протеста

Съдът остави в ареста четирима от задържаните за вандализма след протеста

Обвиненията срещу тях са за хулиганство с изключителен цинизъм и дързост. Според прокуратурата обвиняемите са замеряли полицейски служители с камъни, пиротехника и стъклени бутилки