За съдействие са извикани полицейски служители на РУ Роман, които разследват случая
За пореден път горски служители са нападнати от роми. Случката се разиграла при проверка на конска каруца, натоварена с дърва за огрев и движеща се по черен път в землището на село Струпец, община Роман - врачанско. Това съобщиха от пресцентъра на Изпълнителната агенция по горите.
Служителите на Регионална дирекция по горите - Берковица са атакувани от от цигани, въоръжени с брадви, мачете и моторни триони. Горските инспектори са произвели контролни изстрели със служебно оръжие във въздуха с цел преустановяване нападението. Това им действие обаче не дава резултат. За избягване на пряко съприкосновение с ромите, горските служители се оттеглят, при което по тях са хвърлени брадви и мачете, като последното се забива в предното стъкло на служебния автомобил. Не се съобщава за пострадали.
Още от Улицата
Разрасна се скандалът с отказа на САЩ за виза за руския зам.-министър на МНвР преди заседанието на ООН
Отказът за виза идва на фона на сложен контекст в дипломатическите контакти между САЩ и Русия, които се характеризираха с периоди на предпазливост в ангажираността след завръщането на Доналд Тръмп в Белия дом за втори мандат
„Сила, скорост, смях“: Много спорт и игри в София на 1 юни
Събитията се провеждат на 31 май 2026 г. (неделя) от 10:00 ч. до 14:00 ч. на две ключови места в столицата в ж.к. „Люлин“ (парковото пространство срещу Кооперативния пазар) и в Княжеската градина
Отварят до дни друг път от Комотини до ГКПП "Маказа"
Пътната връзка от Кърджали до Комотини е изключително важна преди всичко за туристите