17 Февруари, 2025

Иван Гешев: Предотвратихме подпалването на Видин

Иван Гешев: Предотвратихме подпалването на Видин

Иван Гешев

Двама души направили опит да запалят цистерна с нефтени продукти

"Видин можеше да гори една седмица", заяви зам.-главният прокурор Иван Гешев на извънреден брифинг по повод предотвратен палеж в областния град.

Две лица са се опитали да проникнат и да подпалят граничното полицейско управление във Видин. Благодарение на разположени постове из целия град обаче палежът е бил предотвратен.

"Оказа се, че при полицаите в града, от техни източници, е постъпила информация, че се готви голямо престъпление, но неясно точно какво. Заради това били предприети извънредни мерки и били разположени постови из града. Във вторник през нощта е констатиран опит да се проникне на територията на граничното полицейско управление. Ня мястото най-вероятно е щял да бъде извършен палеж. Там е имало цистерна с нефтени продукти, през улицата има бензиностанция. Както каза един колега, ако този палеж се бе случил, Видин щеше да гори една седмица", коментира Гешев.

"У лицата са намерени множество бутилки с бензин - 8-10, което е предполагало голяма експлозия и сериозен пожар. Оказва се, че случаят може да има връзка и с предишни палежи, тъй като има сходство на почерка. И по-конкретно със случай, при който е запален автомобила на разследващ полицай във Видин, а след това е направен опит да бъде запален и апартамента му - до палеж се е стигнало, но подпалвачите объркали жилището", съобщи още той, цитиран от Канал 3.

Сподели:
Жалба в съда срещу отказа Пеевски да бъде заличен като член и лидер на ДПС

Жалба в съда срещу отказа Пеевски да бъде заличен като член и лидер на ДПС

Софийският градски съд отказа вписване на промени в регистъра на политическите партии по партидата на ДПС

ШОК: Сърбия пусна на свобода българския „крал на контрабандата“!

ШОК: Сърбия пусна на свобода българския „крал на контрабандата“!

 Никола Николов – Паскал

Прокуратурата: Кирил Петков е предаден на съд

Прокуратурата: Кирил Петков е предаден на съд

От обвинението днес представиха официалното съобщение по обвинението