20-годишният катарски гражданин Ал Хани Сауд Мохамед, който миналата седмица вдигна скандал в столичен мол, съблече се гол и заплаши да запали всички, е член на катарската кралска фамилия, съобщи адвокатът му.
Днес Софийският градски съд потвърди решението на Софийския районен съд относно мярката за неотклонение на катареца – парична гаранция в размер на 5000 лв.
Самият Ал Хани Сауд Мохамед не се яви на заседанието, а неговият защитник Петър Спасов обясни, че клиентът му има паспорт със специален статут.
„Той е член на кралското семейство на Катар. Това му дава специален статут”, заяви адвокатът. Според него обвинението към Мохамед не e за тежко престъпление и затова съдът е постановил парична гаранция.
Ал Хани Сауд Мохамед беше задържан за 72 часа миналата сряда, сред като предизвикасмут у клиентите и персонала на столичен мол.
Според прокуратурата поведението му се дължало на недоволство от наличието на свинско месо в салата на майка му. От мола пък заявиха, че става дума за несъгласие със сметката в заведение.
Още от Закон и ред
Костадинов окончателно загуби делото срещу Паси - ВАС потвърди вината му за дискриминация и подбуждане на омраза
„Недопустимо е депутат, лидер на мнение, историк и юрист, какъвто номинално е Костадинов, да провокира и катализира подобни злокобни процеси в социалните мрежи, при това съзнателно“, коментира адвокат Диана Драгиева
Американските документи осветяват и Борисов: 120 страници доказателства по делото „Божков“
В документите на OFAC има засекретени доказателства, които могат да бъдат предоставени на съдията при закрито заседание
Казусът със заглушителя в "Драгалевци" - разглобяването му отнема 2-3 часа
Ключовият въпрос е кой е разкачил устройството, защото никой няма право да го използва в градска среда