Той не е патологичен сериен убиец
"Стоян Зайков не е патологичен сериен убиец. Хората в Костенец трябва да спокойни, че няма да се върне да убие. Може да посегне само ако се уплаши, че е разкрит". Това каза пред ТВ Европа адвокат Марин Марковски.
"Зайков е изпечен престъпник и убиец. Вероятно е вече да е избягал от България. Първата стъпка е била след убийствата в Костенец да се укрие. Колкото повече пари има, толкова по-голяма е вероятността да е преминал границите и да не е в страната ни. Той е изтеглил спестяванията си. Само полицията знае колко пари е имало в сметката му", коментира адвокатът.
"Ние не знаем до каква степен полицията е успяла да опази границите. Когато бъде заловен, ще иска съкратена процедура, за да избегне доживотна присъда без право на замяна. Трябва да отчетем усилията на полицията. В Костенец има полицаи, дронове, вертолет, които трябва да успокоят хората", каза още Марковски.
Още от Закон и ред
Съдът в Монтана отмени отстраняването на кмета на Лом
В края на май Районният съд в Лом постанови Цветан Петров да бъде временно отстранен от длъжност
Бивш шеф на "Митница-Пловдив" отива на съд за злоупотреба с власт
Съдопроизводството е започнало по обвинителен акт на Софийската градска прокуратура, внесен в съда през юни
Институтът за пътна безопасност праща първи министър на Радев на гл. прокурор
Повод за острата реакция стана гостуването на арх. Иван Шишков в сутрешния блок на bTV, където организацията критикува пълното отсъствие на неудобни въпроси от страна на водещите