17 Март, 2026

Машинист ще работи за обществото 150 часа заради "шегичка"

Машинист ще работи за обществото 150 часа заради "шегичка"

Помощник машинист на товарен влак бе осъден на пробация и безвъзмезден труд за подаден фалшив сигнал за бомба във влака, съобщи "24 часа".

На 5 декември м.г. в навечерието на именния си ден, в 23,39 ч, Николай Маджиров се обадил от личния си мобилен телефон на тел. 112. Предал в оперативната дежурна част на РУП-Петрич, невярно повикване за тревога. Съобщил на дежурния, че непознато лице от ромски произход, минало покрай него, докато е стоял до престояващия влак в района на жп гара Кулата. Циганинът уж му казал: "Бягай от тука, това нещо сега ще гръмне, има бомба". Тогава действително районът на гарата бе отцепен, а влаковата композиция бе проверена.
Оказа се, че бомба няма, а бързо разследване установи, че авторът на злонамереното обаждане е помощник машинистът Николай. На място му е направена проверка с дрегер и уредът установил, че служителят на "БДЖ-Товарни превози" е на работа с около 1,8 промила алкохол. При разпита си, младият мъж изказал съжаление за обаждането, дори се разплакал. Обяснил, че искал да се пошегува. Другата му цел била да се спре движението на влака, да се затвори гарата, за да може той да си празнува именния ден на спокойствие.
Маджиров призна вината си и сключи споразумение с прокуратурата в Петрич, одобрено от районния съд. Магистратите меу наложиха пробация. Той ще трябва да има задължителна регистрация по настоящ адрес, да се явява и подписва пред пробационен служител за срок от 7 месеца, с периодичност два пъти седмично. Ще трябва да положи и безвъзмезден труд в полза на обществото 150 часа годишно за срок от 1 календарна година.

Сподели:

Коментари (0)

Самоубилият се в Бургас е футболният бос Христо Бургазлиев

Самоубилият се в Бургас е футболният бос Христо Бургазлиев

Футболният деятел и бизнесмен Христо Бургазлиев е намерен мъртъв в автомобил в Бургас. Първоначалните данни сочат самопрострелване, а полицията разследва обстоятелствата около трагедията. Собственик е и на едно от оборотните чейндж бюра в града. При извършения първоначален оглед е констатирано, че вероятно се касае за самопрострелване в областта на главата с пистолет

Емил Дечев: Няма данни за седми човек, замесен в "Петрохан". Имам по-малко информация по случая от...

Емил Дечев: Няма данни за седми човек, замесен в "Петрохан". Имам по-малко информация по случая от...

"Не съм казал, че ГДБОП трябва да разследва Пеевски. Това е оперативна обикновена проверка", заяви министърът

Янкулов събира експерти да обсъдят критерии за номиниране на кандидати за  постове в съдебната власт

Янкулов събира експерти да обсъдят критерии за номиниране на кандидати за постове в съдебната власт

Заявката е правилата да бъдат "оставени в наследство на бъдещия редовен кабинет"