Санитарка от Спешно-приемно отделение на МБАЛ-Благоевград е бита тази нощ от придружител на пациент, нападателят успял да избяга и се издирва от полицията.
Поредният инцидент с дежурен в Спешно-приемно отделение станал към 02.15 часа тази нощ.
51-годишната Гергина Николова е бита и ритана в асансьора, водещ към отделението по Образна диагностика, намиращо се на 4-я етаж в поликлиниката, където се помещава и управата на МБАЛ.
Към 01.30 часа след полунощ линейка на ЦСМП-Благоевград откарва в болницата мъж, който е с наранявания, след като паднал от леглото в дома си. След като е прегледан от дежурния в СПО лекар, той е изпратен на скенер.
Скенерът установил фрактури на ребрата, извиканият лекар консултант-хирургът д-р Димитър Димитров поисква допълнително изследване на пациента.
През това време пристига 37-годишният му син Йордан. Той тръгва след санитарката, тикаща носилката с баща му. В асансьора, който се задвижва от чип, Йордан се навежда над баща си и след като го пита нещо, започва да го удря по главата.
На излизане от асансьора, на 4-я етаж най-неочаквано Йордан сграбчва санитарката за косата и започва да й блъска главата в стената, след което започва да я рита.
Преглед на нападната санитарка не е установил тежки травми, но санитарката е с натъртвания и болки в главата.
Полицията издирва нападателя.
Още от Закон и ред
Евтим Костадинов: Наследниците на ДС не искат да затворим една страница от историята, която не е прочетена
Абсурдно е да говорим, че темата за досиетата трябва да остане в миналото – не всичко е открито, не всичко е осветено, казва бившият председател на Комисия по досиетата
Касиерка на партия е обвинена за измами с кредити за близо милион евро
„Тя е измамила голям брой български граждани под предлог да теглят кредити от различни банкови институции, с които да кандидатстват по програма за европейско финансиране. Убеждавала ги е, че колкото по-голям е кредитът, толкова по-голяма ще бъде печалбата им“, заяви главен комисар Николай Пелтеков.
Мартин Димитров: Два месеца Комисията по досиетата мълчи - кои в новата власт са свързани с ДС
До сега проверките са правени в рамките на месец, трябва да си свършат работата, независимо че „Прогресивна България“ иска да ги закрие, казва депутатът