Мъж от ромски произход се закани да съди здравния министър Петър Москов за дискриминация. Христо Николов съобщи в ефира Нова телевизия, че вече е подал жалба в Комисията по дискриминация.
"Министър Москов, като човек заема публично място в обществото, си позволи да заяви - емоционално или под афект - че ще спре линейките в ромските гета и посочи статистика, за която вътрешният министър заяви, че няма такава”. По този начин Николов аргументира позицията си.
Той не доволен от това, че министърът е сложил всички роми под общ знаменател и обяви, че наскоро в Пещера лекари отказали да влязат в гетото. Николов настоява за строгите наказания, заради "нагнетено чувство, че някой е безнаказан”.
Още от Закон и ред
Евтим Костадинов: Наследниците на ДС не искат да затворим една страница от историята, която не е прочетена
Абсурдно е да говорим, че темата за досиетата трябва да остане в миналото – не всичко е открито, не всичко е осветено, казва бившият председател на Комисия по досиетата
Касиерка на партия е обвинена за измами с кредити за близо милион евро
„Тя е измамила голям брой български граждани под предлог да теглят кредити от различни банкови институции, с които да кандидатстват по програма за европейско финансиране. Убеждавала ги е, че колкото по-голям е кредитът, толкова по-голяма ще бъде печалбата им“, заяви главен комисар Николай Пелтеков.
Мартин Димитров: Два месеца Комисията по досиетата мълчи - кои в новата власт са свързани с ДС
До сега проверките са правени в рамките на месец, трябва да си свършат работата, независимо че „Прогресивна България“ иска да ги закрие, казва депутатът