7 Юли, 2026

МВР: Все повече мигранти напускат бежанските центрове в България

МВР: Все повече мигранти напускат бежанските центрове в България

236 лица са напуснали самоволно центровете на Държавната агенция за бежанците през изминалата седмица, става ясно от справка на МВР за ситуацията с миграционния натиск.

Към 06 април заетостта на бежанските центрове е едва 48% или 2517 души. 61% е заетостта на центровете от “затворен тип” на Дирекция “Миграция” на МВР.  

Забелязва се запазване на тенденцията за незначителен миграционен натиск по българо-турската граница.

При опит да влязат нелегално у нас са задържани 24 лица.

Общо за периода 30 март – 06 април 2017 г. у нас са установени едва 66 нови нелегално пребиваващи чужденци.  53 мигранти са опитали да се прехвърлят от България в Сърбия, но са били задържани.

През миналата седмица от страната са изведени общо 23 незаконно пребиваващи чужди граждани.  Статистиката показва, че от началото на годината от страната са били изведени 835 чуждестранни граждани. Заловените мигранти, които са влезли нелегално у нас за същия период са 741 лица.  

Сподели:
Евтим Костадинов: Наследниците на ДС не искат да затворим една страница от историята, която не е прочетена

Евтим Костадинов: Наследниците на ДС не искат да затворим една страница от историята, която не е прочетена

Абсурдно е да говорим, че темата за досиетата трябва да остане в миналото – не всичко е открито, не всичко е осветено, казва бившият председател на Комисия по досиетата

Касиерка на партия е обвинена за измами с кредити за близо милион евро

Касиерка на партия е обвинена за измами с кредити за близо милион евро

„Тя е измамила голям брой български граждани под предлог да теглят кредити от различни банкови институции, с които да кандидатстват по програма за европейско финансиране. Убеждавала ги е, че колкото по-голям е кредитът, толкова по-голяма ще бъде печалбата им“, заяви главен комисар Николай Пелтеков.

Мартин Димитров: Два месеца Комисията по досиетата мълчи - кои в новата власт са свързани с ДС

Мартин Димитров: Два месеца Комисията по досиетата мълчи - кои в новата власт са свързани с ДС

До сега проверките са правени в рамките на месец, трябва да си свършат работата, независимо че „Прогресивна България“ иска да ги закрие, казва депутатът

Коментари (0)