21 Февруари, 2026

Няма насрочено дело за мярката на Арабаджиеви

Няма насрочено дело за мярката на Арабаджиеви

Днес испанските съдилища не насрочиха дело за гледане на мярката за неотклонение на задържаните Ветко и Маринела Арабаджиеви, въпреки че те са в ареста от 7 март и 72 часа вече са изтекли.


Искането за задържане и за екстрадиция е отправено с европейска заповед от специализираната прокуратура до испанските власти.

Това, което обясниха специалистите в Испания е, че в тази ситуация испанският съд е длъжен да информира само българската специализирана прокуратура за това каква е съдбата на семейството.

Дори е възможно българските власти да бъдат уведомени ден преди тяхната екстрадиция. Това може да стане и след един месец.

Екипът на бТВ в Испания е изпратил запитване до всички съществуващи съдилища в региона, както и до Националния съд в Мадрид, но засега няма информация къде се намират задържаните.

До момента дело за гледане на мярката на семейството не е насрочено. Възможно е решението дали да останат в ареста да бъде взето и без те да присъстват в съдебната зала.

Властите в Испания много бавно решават всички дела. Когато има искане за екстрадиция, испанските власти никога не отказват екстрадиция, такава е практиката. Очакваме да разберем кога ще бъдат екстрадирани непосредствено преди самия полет.
Сподели:

Коментари (0)

Министър Дечев иска оставката на главния секретар на МВР

Министър Дечев иска оставката на главния секретар на МВР

За окончателното освобождаване на главния секретар на МВР е необходим указ на държавния глава

Виждаме дългоочакваното автентично лидерство в прокуратурата, готово да се противопостави на мафиотското статукво

Виждаме дългоочакваното автентично лидерство в прокуратурата, готово да се противопостави на мафиотското статукво

Джуджетата ги е страх от светлината - ние трябва да изсветлим и трябва да решим всички тези казуси

Бившият окръжен прокурор на Плевен: Джуджетата ги е страх от светлината! Сарафов притиска...

Бившият окръжен прокурор на Плевен: Джуджетата ги е страх от светлината! Сарафов притиска...

„През последната година се случиха неща, за които нормалното съзнание не може да помисли“, добави той