11 Март, 2026

Обвинената в "перверзии" полицайка: Не съм я опипвала, минах на детектор, да го направи и тя

Обвинената в "перверзии" полицайка: Не съм я опипвала, минах на детектор, да го направи и тя

Полицайката Нели Върбанова, обвинена в груб обиск, проговори пред Нова телевизия. Преди дни студентката Борислава Латинова заяви, че служителката на реда я е унизила публично при проверка на документи. Според Борислава полицайката я е подложила на обиск, който повече приличал на опипване.

"Поканих я да излезе от автомобила, казах й, че ще я проверя за опасни вещи и предмети. Тя имаше дамска чанта и яке, което носеше в ръка и я помолих да си отвори чантата да видя какво има вътре. Тя си я отвори и започна да обяснява – това е портмоне, имам гримове, погледнах в чантата и там нямаше нищо, което да породи съмнение, че има нещо опасно”, разказа полицайката Нели Върбанова.

Борислава от своя страна разказа: "Попита ме защо не нося сутиен и й аз казах – защото нямам големи гърди. Тя отговори – не е прилично да не носиш сутиен”.

Разказът на Борислава продължава с описание на вулгарния обиск. Нели Върбанова обаче отрече това да се е случвало.

"Аз съм доказала, че казвам истината. Затова съм се явила на този детектор на лъжата и съм готова да се подложа на всяка последваща процедура, за да изясня ситуацията. С надежда, че отсрещната страна ще направи същото”, коментира Върбанова.

Малко след предаването по Нова телевизия Нели Върбанова обяви на брифинг, че

Борислава е съдействала изцяло и била спокойна по време на проверката. "Беше извикана в районното, за да даде писмени сведения за хората, с които беше в този момент."
Директорът на 4-то РПУ Валентин Бучински и Нели Върбанова заявиха още, че хората, с които Борислава е била в момента на проверката, са регистрирани в полицията по обвинения почти по целия Наказателен кодекс - кражби, противозаконно отнемане на автомобили, взломни кражби, грабежи и наркотици. Самата Борислава е регистрирана за кражба, но се е разминала само с глоба.

"Нямаше обиск, това беше проверка. Същата вечер се беше случило тежко криминално престъпление и имаше засилено полицейско присъствие. Спряхме колата, в която имаше четирима души - трима мъже и жена. Помолих жената учтиво да слезе, помолих я да си отвори чантата, после преминах към проверка на якето. Не намерих нищо смущаво в якето и в чантата й, каза още Върбанова.

Полицайката допълни, че ще продължи да изпънява задълженията си, тъй като е получила подкрепа и от началниците си, и от колегите си.

Сподели:

Коментари (0)

Осъдиха жената на Ивелин Михайлов за укриване на 600 хиляди лв. данъци

Осъдиха жената на Ивелин Михайлов за укриване на 600 хиляди лв. данъци

Тя трябва да плати на НАП и близо 28 хиляди лева съдебни разноски

Прокурорската колегия на ВСС: Предложението за нов и.ф. главен прокурор остава без разглеждане

Прокурорската колегия на ВСС: Предложението за нов и.ф. главен прокурор остава без разглеждане

По време на заседанието служебният министър на правосъдието Андрей Янкулов постави няколко теми на вниманието на колегията, които да бъдат обсъдени

Прокуратурата с нови подробности за мистерията "Петрохан-Околчица"

Прокуратурата с нови подробности за мистерията "Петрохан-Околчица"

По думите на заместник апелативният прокурор на Апелативна прокуратура - София Наталия Николова експертизите не сочат външна намеса, продължават да се разпитват свидетели за изясняване на обстоятелствата около трагедията