24 Юни, 2026

Обвиниха двама лекари в причинена смърт поради немарливост

Обвиниха двама лекари в причинена смърт поради немарливост

Окръжната прокуратура в Сливен предаде на съд двама лекари, обвинени за смъртта на пациент поради немарливо изпълнение на професионалните си задължения, съобщават от прокуратурата.

С. К. е подсъдим за това, че на 20.05.2013 г. в гр. Сливен, в качеството си на хирург, като лекар-оператор, при независимо съпричиняване с д-р П. П., е причинил смъртта на 77-годишен мъж, настъпила на 25.05.2013 г.

П.П. е подсъдим за това, че в качеството си на хирург, като асистент –оператор и лекуващ лекар, при независимо съпричиняване с д-р С. К., причинил смъртта на 77-годишен мъж.

Мярката за неотклонение и за двамата подсъдими е "Подписка".

Окръжният съд в Сливен е насрочил заседанието си за 29.09.2016 г.

Сподели:
Варненската прокуратура: Няма достатъчно доказателства за повдигане на обвинения по случая "Баба Алино"

Варненската прокуратура: Няма достатъчно доказателства за повдигане на обвинения по случая "Баба Алино"

Прокурори от София ще помагат в разследването на казуса

Стоян Мавродиев е поискал от сръбската страна да бъде екстрадиран в България

Стоян Мавродиев е поискал от сръбската страна да бъде екстрадиран в България

Очакванията Мавродиев да разкрие нещо сензационно нямат основание - „просто човекът иска да си защити правата”

Прокуратурата се самосезира по случая с фалшивите гръцки книжки

Прокуратурата се самосезира по случая с фалшивите гръцки книжки

По случая е образувано досъдебно производство за документно престъпление

Коментари (0)