Софийската градска прокуратура обвини кмета на Созопол Панайот Рейзи в длъжностно присвояване в особено големи размери.
Според обвинението в период от 3 години 33 пъти присвоил близо два милиона лева. Това станало чрез фалшиви договори и фактури.
Парите били плащани от бюджета на общината по фактури за ремонти. Сумите обаче постъпвали по сметка на физическо лице, нямащо нищо общо с фирмата изпълнител.
Самите фактури и договори не произхождали от лицата, сочени за техни автори.
Фактор
Според обвинението в период от 3 години 33 пъти присвоил близо два милиона лева. Това станало чрез фалшиви договори и фактури.
Парите били плащани от бюджета на общината по фактури за ремонти. Сумите обаче постъпвали по сметка на физическо лице, нямащо нищо общо с фирмата изпълнител.
Самите фактури и договори не произхождали от лицата, сочени за техни автори.
Още от Закон и ред
Обвиниха в шпионаж китайски гражданин у нас
По данни на прокуратурата обвиняемият е направил опит да събира информация, представляваща държавна тайна
Адв. Екимджиев: Тревожно е, че вместо воля за катарзис, виждаме еволюционни мерки в съдебната система
Според правозащитникът новата власт ще замете скандала с подслушването на магистрати, каквито сигнали бяха публично осветени
ГДБОП разби схема за производство на оръжия с 3D принтери - за първи път у нас
Международните институции все по-често обръщат внимание на рисковете, свързани с производството на оръжия в домашни условия чрез достъпни технологии като 3D принтирането