Новият председател на Върховния касационен съд Лозан Панов не може да промени системата, но този път избраха подходящия човек, който има желание да го направи. Щом като говори за тумори и гнили ябълки, това е добър сигнал, коментира в студиото на "Добро утро, България!" по TV7 омбудсманът Константин Пенчев, който отговаряше на въпроси на зрители.
Той подчерта, че мнението на председателя на ВКС дава насока в политиката на цялата съдебна система.
"Човекът вижда проблемите и ги казва без розови очила. Надявам се, да има сила да се наложи във ВСС и оттам да почне да действа", заяви Пенчев.
Още от Закон и ред
ВАС избра Мариана Шотева за член на Комисията за противодействие на корупцията
На общото събрание на ВАС са гласувахали 70 съдии, като 44 от тях са подкрепили Шотева, 13 са били против, а 13 бюлетини са били недействителни
Евтим Костадинов: Наследниците на ДС не искат да затворим една страница от историята, която не е прочетена
Абсурдно е да говорим, че темата за досиетата трябва да остане в миналото – не всичко е открито, не всичко е осветено, казва бившият председател на Комисия по досиетата
Касиерка на партия е обвинена за измами с кредити за близо милион евро
„Тя е измамила голям брой български граждани под предлог да теглят кредити от различни банкови институции, с които да кандидатстват по програма за европейско финансиране. Убеждавала ги е, че колкото по-голям е кредитът, толкова по-голяма ще бъде печалбата им“, заяви главен комисар Николай Пелтеков.