6 Декември, 2025

Още медици ще бъдат обвинени за злоупотреби с онколекарства

Още медици ще бъдат обвинени за злоупотреби с онколекарства

Още медици ще бъдат привлечени към наказателна отговорност по делото за злоупотреби с онколекарства от две болници. Това заяви в интервю за бТВ наблюдаващият прокурор Лидия Манолова.

През октомври миналата година при специализирана акция бяха арестувани 7 души, част от тях служители на болници в София и в Благоевград. 

Двама са в ареста, останалите са с по-леки мерки за неотклонение. Един от обвиняемите проговори пред bTV.

От  5 месеца Светлана Тюлекова е под домашен арест. Арестувана е, докато си тръгва от работа. На излизане от болницата в личния ѝ багаж са открити онколекарства. Твърди, че ги е сложила в торбата си по погрешка

Лекарствата, намерени в багажа на фармацевта, са със специален режим на съхранение – в хладилник в болничната аптека.  Колегите ѝ казват, че в деня на ареста, тя останала последна в аптеката, тръгнала си след останалите.

„В момента се анализират доказателства и мога да кажа, че предстои привличане към наказателна отговорност и на други лица”, казва Лидия Манолова.

Според прокуратурата до юни е възможно обвинителният акт да влезе в Специализирания наказателен съд.
Сподели:

Коментари (0)

Ченалова и Румен Гечев с подвеждащи съобщения, че Общия съд на ЕС е дал ход на исковата им молба срещу еврото

Ченалова и Румен Гечев с подвеждащи съобщения, че Общия съд на ЕС е дал ход на исковата им молба срещу еврото

Зад цялата хибридна ситуация прозират интереси на президента Радев и партиите „Величие“, „Възраждане“, МЕЧ и среди от БСП

По искане на европрокуратурата: Претърсват 80 адреса в България, шестима са задържани

По искане на европрокуратурата: Претърсват 80 адреса в България, шестима са задържани

Европейската прокуратура разследва престъпна група, действаща от 2019 г. насам, управляваща схема за измами с ДДС чрез сложна схема, която се възползва от правилата на ЕС за трансгранични сделки.

Олга Керелска, ВСС : Общите съдилища са подложени на кадрови геноцид

Олга Керелска, ВСС : Общите съдилища са подложени на кадрови геноцид

Керелска обясни, че първоначално е подкрепила предложението на КАК за съкращаване на бройки от окръжни и апелативни съдилища, но впоследствие е размислила.