22 Март, 2026

Освободиха от ареста Бенчо Бенчев и Несрин Узун

Освободиха от ареста Бенчо Бенчев и Несрин Узун

Общинският съветник и останалите задържани в Истанбул са били разпитани като свидетели по досъдебното производство за организираната престъпна група

Общинският съветник от БСП в Бургас Бенчо Бенчев и бившият депутат от ДПС Несрин Узун засега остават без обвинения за участие в организирана престъпна група, съобщи бТВ като се позова на източници от Специализираната прокуратура.

Те и другите четирима, които бяха задържани в Истанбул заедно с Димитър Желязков – Митьо Очите, са освободени от ареста на бургаската полиция.

Бенчо Бенчев и останалите са били разпитани като свидетели по досъдебното производство за организираната престъпна група. Но вече е образувано ново разследване – за лично укривателство.

Специализираната прокуратура в София е събрала достатъчно доказателства за това престъпление, но то е от компетентността на районните прокурори в Бургас. 

Така че те трябва да решат дали Бенчо Бенев и останалите ще бъдат обвинени.

Димитър Желязков беше задържан в истанбулски хотел, а по-рано през седмицата 19 сочени за негови приближени бяха заловени в Бургаско в хода на операция срещу организирана престъпна група за рекет и наркоразпространение.

Снощи на летището в София е задържан един от тримата, които бяха обвинени задочно за участие в организираната престъпна група веднага след акцията. Той е пристигнал в страната с полет от Испания.

Общинският съветник втори мандат в Несебър Пейо Янков все още е в неизвестност.
Сподели:

Коментари (0)

Майката на Николай Златков: Съдебно-медицинска експертиза  за Ивайло Калушев поражда сериозни съмнения

Майката на Николай Златков: Съдебно-медицинска експертиза за Ивайло Калушев поражда сериозни съмнения

"Сериозно ли е обяснението, че вече над 1 месец не може да се установи точната дата на смъртта", пита тя

Делото "Петков": Преди ареста на Борисов свидетелка е чула в МС думите "Ако някой го е страх, да си търси друга работа"

Делото "Петков": Преди ареста на Борисов свидетелка е чула в МС думите "Ако някой го е страх, да си търси друга работа"

Лаура Кьовеши е категорична, че Европейската прокуратура няма никакво отношение към задържането на Борисов - противно на внушенията на Кирил Петков

Съдът отхвърли искане на обвинението за изказване на Кьовеши относно ареста на Борисов

Съдът отхвърли искане на обвинението за изказване на Кьовеши относно ареста на Борисов

Днес тръгна делото срещу бившият премиер Кирил Петков, като според магистратите искането е неоснователно и няма да помогне за установяване на истината