Изборът на Лозан Панов за председател на Върховния касационен съд е едно от малкото хубави неща в съдебната система. Той ще изненада всички и ще бъде съдия номер едно, който е нужен на България. Бих гласувал за него.” Това заяви националният омбудсман Константин Пенчев в ефира на Нова телевизия. Според него изборът, който продължи близо 10 часа, е предизвикал война между лобитата.
„Изморих се от езика на Брюксел. Ще правим екшън-план. Не ме интересува какво пише в доклада преди да сме направили нещо смислено. Ако няма правосъдие, няма справедливост - няма нищо. Рано или късно ще дойде революцията от улицата. Трябва да направим независими съдебната система от вътрешните зависимости.” призова Пенчев в контекста на доклада на ЕС, свързан с напредъка в съдебната ни система. Той беше категоричен, че е нужен специален орган, който да контролира ВВС. „Според мен няма да се стигне до неподписване на указа от президента” добави той.
„За мен е важно това ограбване на КТБ да спре. Трябва да се осигури прозрачност при процеса на обявяване в несъстоятелност. Нека не позволим на хората, които започнаха този сценарий, да го завършат.” призова Пенчев.
„Не ми се иска да повярвам, чеБългария няма почтени и работливи хора. Може да отидем към диктатура, ако не се хванем да направим нещата. Бих сезирал съда за пенсионната реформа, но нека видим какво ще се случи накрая.” завърши той.
Още от Закон и ред
Още 4 кандидатури за ВСС: бившият зам.-шеф на ВКС Евгений Стайков и трима прокурори
Според правилата за избор на членове на ВСС от парламентарната квота от 1 до 21 август всяко физическо или юридическо лице, институция или организация, може да предложи кандидатури на депутатит
Турция разследва за милиарди религиозна общност, основана от силистренец! Иззеха 200 кг златни кюлчета
Финансови операции са установени и с контрагенти в САЩ, Израел, Узбекистан, Индия, Казахстан, Мароко, Испания, Великобритания, Йордания, Босна и Херцеговина, Шри Ланка, Индонезия, Германия и Албания.
ГДБОП: Спирането на Zamunda, ArenaBG и Zelka извади България от Списък 301 на САЩ
Новите тенденции са свързани с „пране“ на трафик онлайн, казва ръководителят на Алианса за борба с аудиовизуалното пиратство Мируна Херовану