Две пияни момичета вандалстваха в Приморско и потрошиха 72 лампи в Морската градина за около 30 000 лв., съобщават от МВР-Бургас.Момичетата на 14 и на 18 години, са задържани от полицията няколко часа след подадения сигнал за вандализма. Те признали за деянието и са обяснили, че са били под въздействието на алкохол.
Осветителните тела са изградени по европейски проект, а приблизителна им стойност е около 30 000 лева, уточниха от пресслужбата на общината. От полицията в Бургас добавиха, че пълнолетното момиче е арестувано за 24 часа. Образувано е бързо полицейско производство.
Още от Закон и ред
Стоян Мавродиев е поискал от сръбската страна да бъде екстрадиран в България
Очакванията Мавродиев да разкрие нещо сензационно нямат основание - „просто човекът иска да си защити правата”
Прокуратурата се самосезира по случая с фалшивите гръцки книжки
По случая е образувано досъдебно производство за документно престъпление
Демерджиев: Олег Невзоров даде важни показания за това как длъжностни лица са си затваряли очите
„Доста интересни са неговите показания и мисля, че ще изяснят в голяма степен това, което се е случило"