Родителите на студента Стоян Балтов, който беше убит пред дискотека "Амнезия" в Студентски град" през 2008 г., осъдиха Софийския градски съд и прокуратурата за претърпени неимуществени вреди. Причината е необяснимото забавяне на делото срещу тримата обвиняеми за убийството на 19-годишния Стоян, съобщава в. "Труд".
Двете институции ще трябва да изплатят по 50 000 лева обезщетение за 6-годишното протакане на съдебния процес. Студентът по фармация беше пребит до смърт от Александър Данаилов, Вили Георгиев и Светлозар Стоянов. Тримата бяха признати за виновни едва в края на 2014 г. - след едно прекъсване на делото заради пропуски на прокуратурата и 4 години "престой" на първа инстанция в Софийския градски съд.
Съдия по делото в СГС беше Петя Крънчева - бивш зам.-председател на съда в мандата на Владимира Янева до юли 2015 г. Няколко дни, след като ВКС постанови окончателната осъдителна присъда, двама от убийците на Стоян Балтов избягаха. Светлозар Стоянов и Вили Георгиев все още не са открити от МВР, за да бъдат вкарани в затвора.
Още от Закон и ред
Божанов: Хора с прякори са заграбили държавни и общински имоти във Варна след фрапантни нарушения на прокуратурата
Разкритието е направено въз основа на скандални документи, от които става ясно, че организирана престъпна група е фалшифицира нотариални актове , за да завзема имоти на държавата и общината
КС отмени спорното решение за Съвета за мир на Тръмп: парламентът е надхвърлил правомощията си
Конституционните съдии единодушно приеха, че Народното събрание не може чрез свои решения да задължава Министерския съвет да инициира процедура по ратифициране на международен договор
Документите говорят: Има връзка между престъпните мрежи на Петьо Еврото и Нотариуса, според таен свидетел
Според бившата съпруга на Нотариуса същият юрист е посещавал редовно частния „SS клуб“ и заедно с Божанов е „оправял дела“. По-рано тази година прокуратурата също го освети като защитен свидетел, но по дело срещу Еврото