Сблъсъци между полиция и роми в Сливен завърши с арести, ранен полицай и пострадало дете. Наложило се е униформените да ползват стоппатрони, за да овладеят напрежението.
В 23 часа снощи на телефон 112 е подаден сигнал за силна музика в ромския квартал Надежда. На мястото пристигнал полицейски патрул, но бил нападнат от група мъже, които започнали да трошат служебния автомобил и да замерят униформените с бутилки. Малко след това пристигнали още три полицейски екипа, които също били нападнати.
При опит за арест на един от буйстващите полетели бутилки и камъни срещу униформените. Тогава се наложило полицаите да използват стоппатрони.
Ромите твърдят, че при инцидента има и ранено 14 - годишно дете, но няма офиациално потвърждение за това. При сблъсъците е ранен полицаи, настанен е в болница със съмнения за комоцио.
Тази сутрин е образувано досъдебно производство за увреждане на служебните автомобили и нараняването на полицая. Проведена е специализирана операция под ръководството на Районната прокуратура.
От своя страна ромите събират подписка за смяна на всички служители в полицейското управление в кв. Надежда.
Още от Закон и ред
Трима души са привлечени като обвиняеми за участие в дейността на "Кръв и чест"
Повдигнато им е обвинение по чл. 162, ал. 1 от Наказателния кодекс, а прокуратурата е постановила задържането им за срок до 72 часа
След акцията в Пловдив: Неонацистите от "Кръв и чест" под удар - очакват се обвинения
От пловдивската полиция потвърдиха, че групата е свързана с международната неонацистка организация, която изповядва неонацистка идеология
14-годишни извършители на тежки престъплени вече носят наказателна отговорност в Швеция
Решението дойде на фона на продължаващата борба на страната с престъпните банди, които все по-често привличат деца за извършване на убийства, стрелби и взривове