Полицаят, обвинен в побой над протестиращ срещу кабинета Орешарски, по време на „нощта на белия автобус” през 2013 г., осъди прокуратурата, съобщи lex.bg.
Софийският градски съд му е определил обезщетение от 30 хиляди лева.
На 24 юли 2013 г. Веселин Денчев е един от стотиците полицаи, изпратени да овладеят напрежението пред парламента. Тогава МВР се опитва да изведе депутатите с бял автобус, атакуван от демонстранти с камъни.
Тогава, във видео от протеста, се вижда как жандармерист с бяла маска удря протестиращи с палка. Проверка установила, че маскираният жандармерист вероятно е Веселин Денчев. Съдът обаче го оправда поради липса на безспорни доказателства, че той е удрял протестиращи.
След оправдателната присъда Денчев заведе дело срещу прокуратурата за преживян стрес и унижение и го печели на първа инстанция.
Закон и ред
Полицай, обвинен в побой над протестиращи срещу кабинета Орешарски, осъди прокуратурата
Автор: Илиана Славова

пламен орешарски,
протест,
нощта на белия автобус,
побой,
съд,
оправдателна присъда,
прокуратура,
обезщетение
Още от Закон и ред
Кьовеши започва административно разследване на българския европрокурор
Оценката на информацията, която е в основата на това административно разследване и се отнася до независимостта на европейския прокурор, лежи върху Европейския парламент, Съвета на ЕС и Европейската комисия
8 години затвор за пастрока на изтезаваното 5-годишно дете, с 4 хил. лева е глобена майката
Случаят с малкия Адриан нашумя в началото на 2024 година. Детето е било обезобразено и е жертва на домашно насилие. На места косата на момченцето е горена и е без част от кожата на главата му.
Платформата X: Оспорваме заповедта на турското правителство за блокиране на акаунти
Турският орган за информационни и комуникационни технологии се опитва да блокира множество акаунти, в опит правителството да ограничи масовите протести.