10 Май, 2026

Полицията във Варна иззе фалшиви стоки за повече от 750 000 лева

Полицията във Варна иззе фалшиви стоки за повече от 750 000 лева

Полицията във Варна е иззела фалшиви стоки за повече от 750 000 лева от търговски обекти в курорта "Златни пясъци" и в града, съобщиха от областната дирекция на МВР.

Специализирана полицейска операция е за установяване и документиране на престъпления против интелектуалната собственост. При проверките в търговските обекти са установени различни стоки - обувки, чанти и аксесоари, на различни търговски марки без необходимата документация за изрично съгласие от страна на притежателя на съответните марки. Иззетите стоки са на обща стойност 762 500 лева.

Срещу съдържателите на обектите са образувани досъдебни производства.
Сподели:

Коментари (0)

Обвиниха Джеймс Камерън в "кражба" - използвал  лицето на малолетна актриса за героинята Нейтири от „Аватар“

Обвиниха Джеймс Камерън в "кражба" - използвал лицето на малолетна актриса за героинята Нейтири от „Аватар“

Съдебният иск е подаден от перуанската актриса и активистка К’орианка Килчър, а в него са отправени тежки обвинения

Операция „Пангея XVIII“! ГДБОП свали 4 сайта за фалшиви лекарства

Операция „Пангея XVIII“! ГДБОП свали 4 сайта за фалшиви лекарства

Сред най-сериозните случаи е нелегална фабрика за производство на медикаменти в България.

Съдия се оттегли от дело срещу Волгин, възхвалявал Народния съд

Съдия се оттегли от дело срещу Волгин, възхвалявал Народния съд

Жертви на комунизма загубиха и на втора инстанция колективното дело срещу евродепутата, който изрази носталгия по така наречения Народен съд