6 Декември, 2025

Потвърдиха присъдата на убиеца на малкия Петьо от Панагюрище

Потвърдиха присъдата на убиеца на малкия Петьо от Панагюрище

Пловдивският Апелативен съд потвърди издадената от Пазарджишкия окръжен съд присъда от 4 години затвор на Цветан Пъков, който на 14 април тази година прегази и уби на пътя 6-годишния Петьо в Панагюрище, информира БГНЕС.

Пъков е управлявал лекия си автомобил "Ауди Q7" със 78 км/ч в населено място и е блъснал детето, което е било на велосипед, в насрещното платно. Малкият попаднал под бронята на автомобила и бил влачен от него още 40 метра, докато телцето не изпаднало на пътя.

Убийството на детето породи бурно обществено недоволство в Панагюрище и в Пловдив, тъй като на бял свят излязоха данни за поведението на Пъков отпреди години. На делото за обжалване в Апелативния съд в Пловдив преди месец Пъков заяви, че би направил всичко този инцидент да не беше се случил. В жалбата Пъков молеше от 4 присъдата му да бъде намалена на 3 години затвор, но тя остава в пълния си размер. Делото е водено по съкратено съдебно следствие, затова е по-ниска от максимума, който е 6 години за убийство по непредпазливост.

Апелативният съд в Пловдив нареди на родителите да бъдат върнати т. нар. "веществени доказателства" - става дума за дрешките и обувките на убитото им дете. Пъков има право да обжалва днешната присъда в 15-дневен срок пред ВКС.

Сподели:

Коментари (0)

Ченалова и Румен Гечев с подвеждащи съобщения, че Общия съд на ЕС е дал ход на исковата им молба срещу еврото

Ченалова и Румен Гечев с подвеждащи съобщения, че Общия съд на ЕС е дал ход на исковата им молба срещу еврото

Зад цялата хибридна ситуация прозират интереси на президента Радев и партиите „Величие“, „Възраждане“, МЕЧ и среди от БСП

По искане на европрокуратурата: Претърсват 80 адреса в България, шестима са задържани

По искане на европрокуратурата: Претърсват 80 адреса в България, шестима са задържани

Европейската прокуратура разследва престъпна група, действаща от 2019 г. насам, управляваща схема за измами с ДДС чрез сложна схема, която се възползва от правилата на ЕС за трансгранични сделки.

Олга Керелска, ВСС : Общите съдилища са подложени на кадрови геноцид

Олга Керелска, ВСС : Общите съдилища са подложени на кадрови геноцид

Керелска обясни, че първоначално е подкрепила предложението на КАК за съкращаване на бройки от окръжни и апелативни съдилища, но впоследствие е размислила.