Окръжна прокуратура-Стара Загора внесе в съда обвинителен акт на тримата граждани на Република Молдова, за взривяване на банкомати, съобщават от пресцентъра на Апелативната прокуратура в Пловдив.
Грабежите са извършени през август и септември, миналата година, в Стара Загора и Казанлък.
Щетите са за над 150 хиляди лева.
Тримата обвиняеми са приятели, пристигнали през лятото на 2018 г. от Молдова в България, за да потърсят работа. Те наели квартира в гр. Пловдив. Не успели да си намерят работа и поради тази причина решили да откраднат пари, като взривят банкомат, е установило разследването.
Обвиняемитеса с мярка за неотклонение "задържане под стража".
Още от Закон и ред
Варненската прокуратура: Няма достатъчно доказателства за повдигане на обвинения по случая "Баба Алино"
Прокурори от София ще помагат в разследването на казуса
Стоян Мавродиев е поискал от сръбската страна да бъде екстрадиран в България
Очакванията Мавродиев да разкрие нещо сензационно нямат основание - „просто човекът иска да си защити правата”
Прокуратурата се самосезира по случая с фалшивите гръцки книжки
По случая е образувано досъдебно производство за документно престъпление