8 Юли, 2026

Правителството ще търси пари за Военното НДК

Правителството ще търси пари за Военното НДК

Правителството ще търси около 11 млн. лева за Военното НДК. Това заяви пред журналисти министърът на правосъдието Христо Иванов. „За съжаление, миналата година средствата, които бяха отпуснати ги загубихме заради споровете, които имаше с архитекта”, уточни той.

Той коментира и темата със СРС. „Винаги съм казвал, че това е предният фронт на реформата в съдебната система, тъй като това е съдът, който е в най-тежко положение.” коментира министърът. „В него се вижда целият възел от проблеми, с които трябва да се справяме в съдебната власт изобщо. Изключително радостно е за мен да видя такива сграда. Наблюдавах огромните усилия, които положи Методи Лалов за това да се случи тази сграда в този вид”, подчерта Иванов. Той поздрави председателят на СРС за усилията.

Сподели:
ВАС отмени решението на служебното правителство  "Гюров" за спиране на процедурата по подбор на български европрокурор

ВАС отмени решението на служебното правителство "Гюров" за спиране на процедурата по подбор на български европрокурор

Върховните магистрати постановиха, че първоначалният конкурс, проведен по време на правителството с мандата на ГЕРБ, е бил напълно законен и не подлежи на анулиране с акт на Министерския съвет.

ВАС избра Мариана Шотева за член на Комисията за противодействие на корупцията

ВАС избра Мариана Шотева за член на Комисията за противодействие на корупцията

На общото събрание на ВАС са гласувахали 70 съдии, като 44 от тях са подкрепили Шотева, 13 са били против, а 13 бюлетини са били недействителни

Евтим Костадинов: Наследниците на ДС не искат да затворим една страница от историята, която не е прочетена

Евтим Костадинов: Наследниците на ДС не искат да затворим една страница от историята, която не е прочетена

Абсурдно е да говорим, че темата за досиетата трябва да остане в миналото – не всичко е открито, не всичко е осветено, казва бившият председател на Комисия по досиетата

Коментари (0)