Над 50 роми, всичките от Сливен, бяха изпроводени днес към родния град.
На роднински принцип те бяха изградили три бивака край к-с "Славейков", разположени в опасна близост до железопътната линия.
Мястото е привлекателно за тях, защото е скътано, а в района има зеленчукова борса, шоколадова фабрика и други предприятия.
В акцията по премахването на изградените от ромите десетки импровизирани заслони и постройки участваха Община Бургас, служители от Второ РПУ и "Титан Бургас".
Днес мястото се почиства от натрупаните тонове отпадъци.
Община Бургас редовно премахва няколко пъти годишно подобни биваци на роми, дошли от други градове, най-често Сливен и Ямбол, и няма да допусне трайното им усядане.
През 2009-та година двегодишно дете, оставено без надзор, беше премазано от влак на същото място.
Още от Закон и ред
Шеф на ВиК-Несебър и негов заместник са задържани при акция на МВР
На този етап не се дават подробности за ареста им, дали не са им повдигнати обвинения
Божанов: Хора с прякори са заграбили държавни и общински имоти във Варна след фрапантни нарушения на прокуратурата
Разкритието е направено въз основа на скандални документи, от които става ясно, че организирана престъпна група е фалшифицира нотариални актове , за да завзема имоти на държавата и общината
КС отмени спорното решение за Съвета за мир на Тръмп: парламентът е надхвърлил правомощията си
Конституционните съдии единодушно приеха, че Народното събрание не може чрез свои решения да задължава Министерския съвет да инициира процедура по ратифициране на международен договор