Избягалият затворник е пети беглец от началото на април
Продължава издирването на затворника, който избяга вчера от затворническото общежитие в Ловеч. Беглецът е 48-годишният рецидивист Борис Ангелов Иванов.
Мъжът излежава 13-годишна присъда за блудства и кражби. От седмица той е бил настанен в общежитие от отворен тип. От два дни работел в Ловеч, където заедно с петима други затворници почиствал халета.
Вчера обаче малко след началото на работния ден, Иванов изоставя бригадата и бяга.
Беглецът е осъждан няколко пъти за блудства и кражби. Излежал е малко над седем години от последната присъда.
Мъжът е на 48-години, той е среден на ръст, с кафяви очи и къса, черна коса. Иванов избяга вчера сутринта около 10.30 ч от работен обект в града.
От полицията призовават хората, които имат допълнителна информация за издирвания, да сигнализират на тел. 112 или във всяко поделение на МВР.
Анонимността им е гарантирана.
Още от Закон и ред
Нов обрат по делото за пребития полицейски шеф в Русе: съдията си направи отвод след публични атаки и натиск
Съдия Евгений Пачиков се аргументира и за крайното си решение, като изтъква, че това е победа за адв. Методи Лалов
Съдът постанови: Постоянен арест за похитителя на Наталия
Прокуратурата повдигна 4 обвинения на Симеонов, като най-тежкото е за отвличане при опасен рецидив, заради което може да получи присъда и присъда "доживотен затвор"
Между 10 и 20 г. затвор или доживот заплашват пастрока на Наталия
„Съмнявам се да получи доживотен затвор, защото от европейските институции получаваме сигнали, че това наказание е нехуманно, тъй като не дава перспектива на осъдения", заяви говорителят на Окръжната прокуратура във Варна Радослав Лазаров